2021 KASIM 3. HAFTA KAMUOYU BİLDİRİSİ AÇIKLANDI!

17 Kasım 2021

2021 KASIM 3. HAFTA KAMUOYU BİLDİRİSİ AÇIKLANDI!

20 Mart 2021 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan İstanbul Sözleşmesi’nden bir gecede aniden vazgeçme kararı sonrası, ülkemizde yaşanan kadın cinayetleri, artan şiddet ve tecavüz konularında meydana gelen artışa sessiz kalmayacağımızı ve İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN VAZGEÇMEME KARARLILIĞIMIZI her ayın 1. Ve 3. Çarşamba günü Sözleşme maddelerini paylaşarak kamuoyunu bilgilendireceğimizi Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Sekreteryalığı'nda 22-23-24 Ekim 2021 tarihinde İzmir’de bir araya gelen İstanbul Sözleşmesi Koordinasyon Kurulu üyeleri Baroların Kadın Hakları Merkezleri, Kurulları ve Komisyonları olarak bildirmiştik. 

Bu amaçla yüksek sesle İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmeme kararlılığımızı bir kez daha haykırıyoruz.

Bildiriyi indirmek için tıklayabilirsiniz.

DİĞER BİZDEN HABERLER

11 Aralık 2020

Pakistan mahkemesi, bekaret testinin Anayasa'ya aykırı olduğuna karar verdi

Pencap eyaletinin başkenti Lahor'da Yüksek Mahkeme cinsel saldırı mağdurlarına yapılan bekaret testlerinin 'yasadışı ve Anayasa'ya aykırı' olduğuna karar verdi.

Detay
17 Aralık 2020

Halkın susması isteniyor

AKP’nin torba yasaya koyduğu teklifin geri çekilmesini isteyen avukat Sedat Durna, anayasal haklara dikkat çekti. Canan Güllü ihbarla derneklere kayyım atanabileceğini belirtti. Hilal Esmer, Yoksulluk, şiddet konuşulmasın isteniyor dedi.

Detay
02 Kasım 2012

Kadınlardan STÖ tasarısına tepki: İstediklerini yapamayacaklar

Dernek ve vakıflara kayyım atamasını kolaylaştıran kanun teklifini “örgütlenme ve ifade özgürlüğüne saldırı” olarak değerlendiren kadınlar, “Bu yasayla yapmak istediklerini yapamayacaklar çünkü kadınlar artık susmuyorlar, susmayacaklar” dedi.

Detay