2022 Kasım Ayı Kadın Cinayetleri Verileri Yayınlandı

11 December 2022

2022 Kasım Ayı Kadın Cinayetleri Verileri Yayınlandı

Kasım ayında 21 ilden 32 kadın katledildi. Kadınları öldüren erkeklerin 19’u evli olduğu erkek, 1'i boşandığı, boşanma aşamasında olduğu ya da reddettiği erkek. Katledilen kadınların 6'sı ise şüpheli ölüm. Kadınların 16'sı ateşli silahla, 7’si kesici aletle öldürüldü. Öldürülen kadınların 19’u evli, 9'u bekar, 3’ünün medeni durumu bilinmiyor. Cinayetlerin işlendiği ilk 5 il; İstanbul, Ankara, Manisa, Kayseri, Hatay olarak raporlandı.

Click to read more

Other News

11 December 2020

Pakistan mahkemesi, bekaret testinin Anayasa'ya aykırı olduğuna karar verdi

Pencap eyaletinin başkenti Lahor'da Yüksek Mahkeme cinsel saldırı mağdurlarına yapılan bekaret testlerinin 'yasadışı ve Anayasa'ya aykırı' olduğuna karar verdi.

Detail
17 December 2020

Halkın susması isteniyor

AKP’nin torba yasaya koyduğu teklifin geri çekilmesini isteyen avukat Sedat Durna, anayasal haklara dikkat çekti. Canan Güllü ihbarla derneklere kayyım atanabileceğini belirtti. Hilal Esmer, Yoksulluk, şiddet konuşulmasın isteniyor dedi.

Detail
02 November 2012

Kadınlardan STÖ tasarısına tepki: İstediklerini yapamayacaklar

Dernek ve vakıflara kayyım atamasını kolaylaştıran kanun teklifini “örgütlenme ve ifade özgürlüğüne saldırı” olarak değerlendiren kadınlar, “Bu yasayla yapmak istediklerini yapamayacaklar çünkü kadınlar artık susmuyorlar, susmayacaklar” dedi.

Detail