News

07 December 2022

TKDF Ev İçi Şiddet Acil Yardım Hattı Kasım 2022 Veri ve Analiz Raporu Yayınlandı

TKDF Ev İçi Şiddet Acil Yardım Hattı Kasım 2022 Veri ve Analiz Raporu yayınlandı.

Detail
05 December 2022

Temsilde Eşitlik İstiyoruz

Eşit temsil konusunun ötesinde temsil edilme hakkının ve dahi seçebilme özgürlüğünün olmadığı bir ülkede yaşadığımızı hepimiz farkındayız. Dayatılan adaylarla seçme, eş dost akrabadan kadınlarla belirlenen adaylarla da seçilme özgürlüğümüz elimizden alınarak bugünlere geldik. Önümüzdeki seçimlerde temsilde eşitlik istiyoruz.

Detail
05 December 2022

KADIN HAKLARINI KORUMA DERNEĞİ 5 ARALIK 1934 TARİHLİ TÜRK KADININA SEÇME VE SEÇİLME HAKKI VERİLİŞİNİN 88.YILDÖNÜMÜ İLE İLGİLİ BİLDİRGE

Üye derneğimiz Kadın Haklarını Koruma Derneği'nin, 5 Aralık 1934 Tarihli Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı Verilişi'nin 88. Yıldönümü ileilgili bildirgesi yayınlandı.

Detail
05 December 2022

Bunun Adı Çocuk Hakları İhlalidir

Melike Arıbaş'ın ayrıldığı nişanlısı tarafından öldürülmesiyle çocuk gelin tartışması yeniden gündeme geldi. İstanbul Barosu Çocuk Hakları Merkezi Başkanı Avukat Aşkın Topuzoğlu ve Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü, konuyu Cumhuriyet'e değerlendirdi.

Detail
28 November 2022

Meta Türkiye ve Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu StopNCII.org’u Türkiye’de Hayata Geçirdi

Meta Türkiye ve Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu izinsiz paylaşılan mahrem görüntüler dahil olmak üzere, zararlı içeriklerin yayılmasını engellemek için global çapta hizmet veren StopNCII.org’u Türkiye’de de hayata geçirdi.

Detail
28 November 2022

Kadıköy Belediyesi ile “Ev İçi Şiddet Acil Yardım Hattı“ İşbirliği Protokolü İmzalandı

Kadıköy Belediyesi ile Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF) arasında ‘Ev İçi Şiddet Acil Yardım Hattı’ projesi için iş birliği protokolü imzalandı.

Detail