News

05 December 2021

Liderler İşaret Diliyle “Memleketim” Dedi

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne muhalefet partisi liderleri damga vurdu. CHP, İYİ Parti, Demokrat Parti ve Gelecek Partisi Genel Başkanları işitme engelliler için anlamlı bir klibe imza atarak Ayten Alpman’ın “Memleketim” şarkısını işaret diliyle seslendirdi.

Detail
05 December 2021

Yüksekova'da "Demeter Organik Tarım Evi Tarımsal Kalkınma Kadın Kooperatifi' açıldı

Yüksekova'da "Demeter Organik Tarım Evi Tarımsal Kalkınma Kadın Kooperatifi' açıldıHAKKARİ Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 'Demeter Organik Tarım Evi Tarımsal Kalkınma Kadın Kooperatifi' açıldı.

Detail
05 December 2021

Canan Güllü: Sayıları kenara bırakalım, politikaları hayata geçirelim

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Kadın ve Aile Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi TOKAMER tarafından düzenlenen “Pandemi Döneminde Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Kadın Yoksulluğu” başlıklı panelde konuşan Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü “Kadın cinayetlerinin sayısı hiç önemli değil, mesele bir kadının bile şiddete, istismara uğruyor olması. Sayıları bir kenara bırakıyorum, tüm siyasi partilerin toplumsal cinsiyet eşitliğine ilişkin politikaları hayata geçirmeleri gerekmektedir” dedi.

Detail
05 December 2021

Sendikal örgütlenme işyerinde kadına yönelik şiddet ve tacizle mücadelenin anahtarı

"İş Yerinde Kadına Yönelik Şiddet ve Tacizin Önlenmesi Projesi” kapsamında sosyal diyalog toplantısında, sendikal örgütlenmenin işyerlerinde kadınlara yönelik şiddet ve tacizi önlemede anahtar rol oynadığına dikkat çekildi.

Detail
05 December 2021

İKTİDARA "190 SAYILI SÖZLEŞMEYİ KABUL EDİN" ÇAĞRISI

Öz İplik İş Sendikası, iş yerinde kadına yönelik şiddet ve tacizin önlenmesi amacıyla “Sosyal Diyalog Platform Toplantısı” düzenlendi. Toplantıda, Uluslararası Çalışma Örgütü’nün (ILO) 190 sayılı İş Yerinde Şiddet ve Taciz Sözleşmesi’nin Türkiye tarafından da kabul edilmesi için iktidara çağrı yapıldı.

Detail
05 December 2021

Kartal’da Kadın Danışma Merkezi açıldı

Kadınların yaşadıkları sosyal, hukuki, ekonomik ve psikolojik sorunların çözümü için bugün Kartal’da Kadın Danışma Merkezi açıldı. Açılışta konuşan Kartal Belediyesi Başkanı Gökhan Yüksel, “Kadınları daha da güçlendirmek adına bir merkezimizi daha açtık. Bundan sonra da her 25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Günü’ne özel çalışmaklar yapacağız. Her yıl bu konuda daha da güçleneceğiz” açıklamasını yaptı.

Detail