Alanya Belediyesi kadına yönelik şiddetle mücale için protokol imzaladı

25 November 2021

Alanya Belediyesi kadına yönelik şiddetle mücale için protokol imzaladı

Alanya Belediyesi Meclis Salonu'nda düzenlenen imza töreninde TKDF Genel Başkanı Canan Güllü, acil yardım hattının sağladığı hizmetlere ilişkin katılımcıları bilgilendirdi. Güllü, "Yapılması gereken konu çok basit, birlikte bir yol arkadaşlığı yapmak. Bu yol arkadaşlığı konusunda dile getirdiğimiz talebin Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel tarafından hemen kabul edilmesinden mutluluk duyduk. Umarım birlikte başarılı çalışmalar yürütürüz" dedi.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel de kadına yönelik şiddetin önlenmesi ve mağduriyet yaşayan kadınların sorunlarına çözüm bulmak adına yaptıkları çalışmayı anlattı. Yücel, Alanya Belediyesi Aile ve Kadın Destek Merkezi'nin Alanyalı kadınların hizmetinde olduğunu hatırlattı.

İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Daha sonra Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve TKDF Genel Başkanı Canan Güllü arasında Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı olan 0212 656 96 96 - 0549 656 96 96 numaralı telefona gelen ihbar ve başvuruların Alanya Belediyesi Aile ve Kadın Destek Merkezi'ne yönlendirilmesini sağlayacak protokole imza attı.

Kaynak: Milliyet

Click to read more

Other News

11 December 2020

Pakistan mahkemesi, bekaret testinin Anayasa'ya aykırı olduğuna karar verdi

Pencap eyaletinin başkenti Lahor'da Yüksek Mahkeme cinsel saldırı mağdurlarına yapılan bekaret testlerinin 'yasadışı ve Anayasa'ya aykırı' olduğuna karar verdi.

Detail
17 December 2020

Halkın susması isteniyor

AKP’nin torba yasaya koyduğu teklifin geri çekilmesini isteyen avukat Sedat Durna, anayasal haklara dikkat çekti. Canan Güllü ihbarla derneklere kayyım atanabileceğini belirtti. Hilal Esmer, Yoksulluk, şiddet konuşulmasın isteniyor dedi.

Detail
02 November 2012

Kadınlardan STÖ tasarısına tepki: İstediklerini yapamayacaklar

Dernek ve vakıflara kayyım atamasını kolaylaştıran kanun teklifini “örgütlenme ve ifade özgürlüğüne saldırı” olarak değerlendiren kadınlar, “Bu yasayla yapmak istediklerini yapamayacaklar çünkü kadınlar artık susmuyorlar, susmayacaklar” dedi.

Detail