Çamlıca Kız Liseliler Derneği Geçmiş Olsun Mesajı

28 February 2023

Çamlıca Kız Liseliler Derneği Geçmiş Olsun Mesajı

Çamlıca Kız Liseliler Derneği geçmiş olsun mesajını yayınladı. Geçmiş olsun mesajında şu ifadelere yer verildi:

"6 Şubat 2023 pazartesi günü Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 şiddetinde ard arda gelen iki deprem yaşadık. 10 ilimizi kapsayan bu deprem fırtınası ve kış koşullarının zor şartları Ülkemizi büyük bir acıya boğdu. Hepimiz derinden etkilendik ve çok üzgünüz.

Depremi yaşayan tüm canlarımıza geçmiş olsun. Kayıplarımız için Tanrıdan rahmet, yaralılara şifalar, mağdurlara sabır, yardım edenlere güç kuvvet diliyoruz.

Biz coğrafyamızın bu eşsiz değerlerini korumak zorundayız. İnsanlarımızı koruyamadık, toplumsal hafızamızı ve kültürümüzü korumalıyız. Elinizdeki her yazılı veya anlatı olarak sahip olduğunuz bilgi, belge, fotoğraf, kayıt bugünler için çok önemli. Bunlar Derneğimizle paylaşmanız sayesinde gelecek nesillere aktarılacaktır.

Yaşananlar bir kez daha eğitimin çok önemli olduğunu bize gösterdi. İyi niyet, akıl ve bilimden ayrılmadan, ahlaklı ve vicdanlı çalışarak bu zorlukların el birliğiyle üstesinden geleceğiz. Sağlıkla görüşmek dileğiyle esenlikler dileriz."

Çamlıca Kız Liseliler Derneği Genel Merkezi

 

Click to read more

Other News

11 December 2020

Pakistan mahkemesi, bekaret testinin Anayasa'ya aykırı olduğuna karar verdi

Pencap eyaletinin başkenti Lahor'da Yüksek Mahkeme cinsel saldırı mağdurlarına yapılan bekaret testlerinin 'yasadışı ve Anayasa'ya aykırı' olduğuna karar verdi.

Detail
17 December 2020

Halkın susması isteniyor

AKP’nin torba yasaya koyduğu teklifin geri çekilmesini isteyen avukat Sedat Durna, anayasal haklara dikkat çekti. Canan Güllü ihbarla derneklere kayyım atanabileceğini belirtti. Hilal Esmer, Yoksulluk, şiddet konuşulmasın isteniyor dedi.

Detail
02 November 2012

Kadınlardan STÖ tasarısına tepki: İstediklerini yapamayacaklar

Dernek ve vakıflara kayyım atamasını kolaylaştıran kanun teklifini “örgütlenme ve ifade özgürlüğüne saldırı” olarak değerlendiren kadınlar, “Bu yasayla yapmak istediklerini yapamayacaklar çünkü kadınlar artık susmuyorlar, susmayacaklar” dedi.

Detail