EV İÇİ ŞİDDETİ ÖNLEME ÇALIŞTAYI SONUÇ BİLDİRGESİ

03 December 2021

EV İÇİ ŞİDDETİ ÖNLEME ÇALIŞTAYI SONUÇ BİLDİRGESİ

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF) ile “Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı Protokolü” nü imzalayan belediyeler, İzmit Belediyesi’nin ev sahipliğinde bir araya gelmiş ve 18-19-20 Kasım 2021 tarihlerinde “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Kadın İstihdamı, Kadına Yönelik Şiddet, Kadın Politikaları ve Kadın Çalışmaları Çalıştayı” düzenlenmiştir. Çalıştay 30’dan fazla belediyeden katılımcıyla gerçekleştirilmiştir. Çalıştay sonunda açıklanan bildirge ile diyoruz ki:

Eşitliğin yerelden başladığı bir Türkiye için çalışmaya devam ediyoruz ve İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz!

Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.

EV İÇİ ŞİDDETİ ÖNLEME ÇALIŞTAYI SONUÇ BİLDİRGESİ 'ni indirmek için tıklayınız. 

Click to download the statement.

Click to read more

Other News

11 December 2020

Pakistan mahkemesi, bekaret testinin Anayasa'ya aykırı olduğuna karar verdi

Pencap eyaletinin başkenti Lahor'da Yüksek Mahkeme cinsel saldırı mağdurlarına yapılan bekaret testlerinin 'yasadışı ve Anayasa'ya aykırı' olduğuna karar verdi.

Detail
17 December 2020

Halkın susması isteniyor

AKP’nin torba yasaya koyduğu teklifin geri çekilmesini isteyen avukat Sedat Durna, anayasal haklara dikkat çekti. Canan Güllü ihbarla derneklere kayyım atanabileceğini belirtti. Hilal Esmer, Yoksulluk, şiddet konuşulmasın isteniyor dedi.

Detail
02 November 2012

Kadınlardan STÖ tasarısına tepki: İstediklerini yapamayacaklar

Dernek ve vakıflara kayyım atamasını kolaylaştıran kanun teklifini “örgütlenme ve ifade özgürlüğüne saldırı” olarak değerlendiren kadınlar, “Bu yasayla yapmak istediklerini yapamayacaklar çünkü kadınlar artık susmuyorlar, susmayacaklar” dedi.

Detail