Hürriyet’i Gururlandıran Kadın Çalıştayı Teşekkürü

25 November 2021

Hürriyet’i Gururlandıran Kadın Çalıştayı Teşekkürü

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, kadınlar ve kız çocukları için büyük önemi olan Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Çalıştayı’na iki gündür başarıyla ev sahipliği yaptı. Kadınların korunması ve ihtiyaç anlarında acil yardım talep edebilecekleri Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı Protokolü’nü imzalayan belediyelerin başkanları, psikologları, sosyologları ve kadınlarla ilgili çalışmalar yürüten müdürleri Tryp By Wyndham Otel’de misafir edildi.

AYAKTA ALKIŞLANDI

Yerel yönetimlerde kadın politikaları geliştirilmesi, kadın ve kız çocuklarına şiddetin önlenmesi, istihdama katılmaları yoluyla kendi ayakları üzerinde durabilmeleri ve cinsiyet eşitliği sağlanması ile sürdürülebilir olması adına oturumlar yapıldı. Türkiye ve Avrupa’daki iyi uygulama örneklerinin paylaşıldığı çalıştayda başkan Hürriyet’in kadınlarda ilgili yaptığı çalışmalar ayakta alkışlandı.

HEPSİ KADINLAR İÇİN

‘Erkek işi’ denilen işlerde bile kadınların istihdam edilmesi, Kadın Girişimciler Merkezi’nin açılması, kadın üretiminin desteklendiği kooperatif çalışmaları ve İzmit Çarşısı projeleri övgü aldı. Kadınların çalışma hayatında aktif olmasını sağlayan destekler, çocuklarının güvenli ortamlarda eğitim alması ve sosyalleşebilmesi, kadın çiftçilerin üretime katılması ve eğitimleri ile kadınlara uygulanan şiddetin azaltılması için Toplu İş Sözleşmesi’nde koruyucu hükümler bulunması İzmit Belediyesine pilot uygulama alanı başarısı kazandırdı.

BAŞARISIYLA GELDİ

Başarılı kadın politikaları yurt genelinde dikkat çeken Hürriyet’in doğru ve güvenilir adımları neticesinde İzmit Belediyesi ‘Yerel Yönetimlerde Kadınları Güçlendiriyoruz’ projesinin pilot bölgesi seçildi. Kadınlara yönelik eşitlik çalışmalarının ardından Kadın Çalıştayı’na da başarıyla ev sahipliği yapan Hürriyet, iki günlük verimli oturumların sonunda bir kez daha alkışlandı. Hürriyet kürsüye çıkan tüm konuşmacılardan özel teşekkür aldı.

GÜLLÜ: YOL ARKADAŞIM

Kadınlarla ilgili kendi alanlarında başarılı işler yapan belediye başkanları, akademisyenler ve yerel yöneticiler, kusursuz organizasyon için başkan Hürriyet’e övgü dolu sözlerle teşekkür etti. Çalıştayın kapanış bölümünde Hürriyet’in hayata geçirdiği kadın ve ailelere yönelik çalışmalar diğer belediyelere örnek gösterildi. Hürriyet'e teşekkür plaketi takdim eden Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Canan Güllü “ Kadın dostu şehirleri yaratmak için yola çıkmış yol arkadaşım. Bizleri burada buluşturduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Bu birlikteliğe hepimizin ihtiyacı var” sözleriyle teşekkürünü dile getirdi.

Kaynak: Derince Ekspres

Click to read more

Other News

11 December 2020

Pakistan mahkemesi, bekaret testinin Anayasa'ya aykırı olduğuna karar verdi

Pencap eyaletinin başkenti Lahor'da Yüksek Mahkeme cinsel saldırı mağdurlarına yapılan bekaret testlerinin 'yasadışı ve Anayasa'ya aykırı' olduğuna karar verdi.

Detail
17 December 2020

Halkın susması isteniyor

AKP’nin torba yasaya koyduğu teklifin geri çekilmesini isteyen avukat Sedat Durna, anayasal haklara dikkat çekti. Canan Güllü ihbarla derneklere kayyım atanabileceğini belirtti. Hilal Esmer, Yoksulluk, şiddet konuşulmasın isteniyor dedi.

Detail
02 November 2012

Kadınlardan STÖ tasarısına tepki: İstediklerini yapamayacaklar

Dernek ve vakıflara kayyım atamasını kolaylaştıran kanun teklifini “örgütlenme ve ifade özgürlüğüne saldırı” olarak değerlendiren kadınlar, “Bu yasayla yapmak istediklerini yapamayacaklar çünkü kadınlar artık susmuyorlar, susmayacaklar” dedi.

Detail