Kadın Çalıştayı, Habertürk’ten Milyonlarca İzleyiciye Ulaştı

25 November 2021

Kadın Çalıştayı, Habertürk’ten Milyonlarca İzleyiciye Ulaştı

İzmit Belediyesi'nin ev sahipliği yaptığı, Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı Protokolü’nü imzalayan belediyelerin başkanlarının, sosyolog, psikolog ve kadına dair çalışmalar yürüten birim müdürlerinin katıldığı Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Çalıştayı ulusal medyada da yer bulmaya devam ediyor. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü öncesinde gerçekleştirilen iki günlük çalıştayda yerel yönetimlerin kadın politikaları, kadın yönelik şiddetin önlenmesi, kadın istihdamı ve cinsiyet eşitliğinin masaya yatırıldı. Çalıştayı başarıyla organize eden İzmit Belediyesi, Habertürk ekranlarında milyonlarca izleyiciyle buluştu.

“ASLINDA ÇARE SİZSİNİZ”

Kadınlara yönelik özel uygulama projeleriyle sık sık ülke gündemine gelen İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet bu kez Kadın Çalıştayı ile milyonlara ulaştı. Habertürk Ana Haber bülteninde ve ‘Burası Haftasonu’ programında “Çaresiz değiliz, çare sizsiniz” başlığıyla yayınlanan haber bülteninde “40’a yakın belediye ve Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu, kadına yönelik şiddetle mücadele edebilmek için Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı Protokolü imzaladı. Şiddet gören kadınlar oluşturulan telefon numarasını arayarak yardım isteyebilecek. Onlara rehberlik edilerek şiddetten kurtulmanın yöntemleri anlatılacak” denildi.

ÇALIŞTAYDAN BÖLÜMLER

Kadınlara umut veren organizasyonun anlatıldığı haberin devamında ise Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Canan Güllü ile İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in konuşmalarından bölümler yayınlandı. Ömrünü kadına yönelik şiddetle mücadeleye adayan federasyon başkanı Canan Güllü’nün, “Biz çaresiz değiliz aslında. Çare sizlersiniz. O çareyi üretmek için yol açmaya çalışan sivil toplum örgütünün görevini yapmasının onuru ve mutluluğunu duyan biri olarak karşınızda bulunuyorum” sözlerine yer verildi.

“KADINLAR İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

“Protokole göre şiddet mağduru kadınlar 0549 656 96 96 numaralı hattı arayabilecek. Ve uzmanlar tarafından destek almaları için yönlendirilecek, şiddetten kurtulmanın yöntemleri anlatılacak. Uzmanlar, mağdur kadınlara acil hallerde kolluk kuvvetlerini de destek olmaları için yönlendirecek” sunumunun ardından başkan Hürriyet’in “Şiddetin her türlüsü maalesef ki görülmüyor. Tacizler her zaman gündem olmuyor. Kadınların uğradığı mobing ya da ekonomik şiddet görmezden geliniyor. Kadınlar adına ufacık bir şey bile yapabiliyorsak ne mutlu bize düşüncesiyle yolumuza devam ediyoruz” ifadeleri milyonlarca izleyiciye ulaştı.

Kaynak: Kocaeli  Haber Dünyası

Click to read more

Other News

11 December 2020

Pakistan mahkemesi, bekaret testinin Anayasa'ya aykırı olduğuna karar verdi

Pencap eyaletinin başkenti Lahor'da Yüksek Mahkeme cinsel saldırı mağdurlarına yapılan bekaret testlerinin 'yasadışı ve Anayasa'ya aykırı' olduğuna karar verdi.

Detail
17 December 2020

Halkın susması isteniyor

AKP’nin torba yasaya koyduğu teklifin geri çekilmesini isteyen avukat Sedat Durna, anayasal haklara dikkat çekti. Canan Güllü ihbarla derneklere kayyım atanabileceğini belirtti. Hilal Esmer, Yoksulluk, şiddet konuşulmasın isteniyor dedi.

Detail
02 November 2012

Kadınlardan STÖ tasarısına tepki: İstediklerini yapamayacaklar

Dernek ve vakıflara kayyım atamasını kolaylaştıran kanun teklifini “örgütlenme ve ifade özgürlüğüne saldırı” olarak değerlendiren kadınlar, “Bu yasayla yapmak istediklerini yapamayacaklar çünkü kadınlar artık susmuyorlar, susmayacaklar” dedi.

Detail