Safranbolu Belediyesi ile “Acil Yardım Hattı” Protokolü İmzalandı

23 September 2021

Safranbolu Belediyesi ile “Acil Yardım Hattı” Protokolü İmzalandı

Safranbolu Belediyesi ile Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu arasında “Acil Yardım Hattı” iş birliği protokolü imzalandı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, makam odasında düzenlenen imza törenine Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse ve Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü katıldı.

Köse, törende yaptığı konuşmada, özellikle Türkiye’de son yıllarda artış gösteren kadına şiddet vakalarına karşı ortak çalışma yapmaktan memnuniyet duyduklarını bildirdi.

Belediye olarak çeşitli sosyal destek projeleri üretmeye devam ettiklerini belirten Köse, “Bu protokol işin başka bir boyuta taşınmasını sağlayacak. Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonunun başarılı şekilde yürüttüğü tüm çalışmalar gibi Acil Yardım Hattı’nın bundan sonra bir elinin Safranbolu’da olacağını biliyoruz. Protokolün hayırlı olmasını diliyorum.” ifadesini kullandı.

Güllü de kadına karşı şiddetin önlenmesinde en etkin rolün devlet politikası olduğuna inandığını kaydetti.

Bu politikanın yasal mevzuatının uygulanmasında yerel yönetimlerin önemine işaret eden Güllü, “Safranbolu Belediye Başkanımıza protokolü kabul ettikleri için teşekkür ederim. Her bir adımın çözüm olduğuna inanıyorum. Yola çıkarken dedik ki mücadele kazandırır. ‘Türkiye’nin yarısı olarak, kazanacağız.’ diyoruz.” açıklamasında bulundu.

 

Kaynak: BRTV

Click to read more

Other News

11 December 2020

Pakistan mahkemesi, bekaret testinin Anayasa'ya aykırı olduğuna karar verdi

Pencap eyaletinin başkenti Lahor'da Yüksek Mahkeme cinsel saldırı mağdurlarına yapılan bekaret testlerinin 'yasadışı ve Anayasa'ya aykırı' olduğuna karar verdi.

Detail
17 December 2020

Halkın susması isteniyor

AKP’nin torba yasaya koyduğu teklifin geri çekilmesini isteyen avukat Sedat Durna, anayasal haklara dikkat çekti. Canan Güllü ihbarla derneklere kayyım atanabileceğini belirtti. Hilal Esmer, Yoksulluk, şiddet konuşulmasın isteniyor dedi.

Detail
02 November 2012

Kadınlardan STÖ tasarısına tepki: İstediklerini yapamayacaklar

Dernek ve vakıflara kayyım atamasını kolaylaştıran kanun teklifini “örgütlenme ve ifade özgürlüğüne saldırı” olarak değerlendiren kadınlar, “Bu yasayla yapmak istediklerini yapamayacaklar çünkü kadınlar artık susmuyorlar, susmayacaklar” dedi.

Detail