TÜKD'den 33. yıl çağrısı: 'Atatürk'ten taviz vermeyelim'

12.12.2020

TÜKD'den 33. yıl çağrısı: 'Atatürk'ten taviz vermeyelim'

Üniversiteli Atatürkçü, devrimci ve cumhuriyetçi kadınların toplumsal duyarlılığı artırmak ve Türkiye'nin kronikleşmiş meselelerine dair kadınların sözünü söylemek adına bir araya gelerek kurdukları Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği'nin (TÜKD), 33. yıl dönümünü geçmiş senelerde gerçekleştirilen kutlama buluşmalarının aksine çevrim içi şekilde kutladı.

1998 yılında kurulduğu günden beri Atatürk devrimlerine sahip çıkan kadınların sesi olan TÜKD, 33 yıllık geçmişinde Antalya'da toplumun hafızasına kazınmış ve toplumun her kesiminden beğeni almış projeleri ve atılımları ile önemli bir kadın örgütü olarak varlığını sürdürüyor.

 

Kaynak: Akdeniz Gerçek

DİĞER BİZDEN HABERLER

11 Aralık 2020

Pakistan mahkemesi, bekaret testinin Anayasa'ya aykırı olduğuna karar verdi

Pencap eyaletinin başkenti Lahor'da Yüksek Mahkeme cinsel saldırı mağdurlarına yapılan bekaret testlerinin 'yasadışı ve Anayasa'ya aykırı' olduğuna karar verdi.

Detay
17 Aralık 2020

Halkın susması isteniyor

AKP’nin torba yasaya koyduğu teklifin geri çekilmesini isteyen avukat Sedat Durna, anayasal haklara dikkat çekti. Canan Güllü ihbarla derneklere kayyım atanabileceğini belirtti. Hilal Esmer, Yoksulluk, şiddet konuşulmasın isteniyor dedi.

Detay
02 Kasım 2012

Kadınlardan STÖ tasarısına tepki: İstediklerini yapamayacaklar

Dernek ve vakıflara kayyım atamasını kolaylaştıran kanun teklifini “örgütlenme ve ifade özgürlüğüne saldırı” olarak değerlendiren kadınlar, “Bu yasayla yapmak istediklerini yapamayacaklar çünkü kadınlar artık susmuyorlar, susmayacaklar” dedi.

Detay