News

05 December 2022

KADIN HAKLARINI KORUMA DERNEĞİ 5 ARALIK 1934 TARİHLİ TÜRK KADININA SEÇME VE SEÇİLME HAKKI VERİLİŞİNİN 88.YILDÖNÜMÜ İLE İLGİLİ BİLDİRGE

Üye derneğimiz Kadın Haklarını Koruma Derneği'nin, 5 Aralık 1934 Tarihli Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı Verilişi'nin 88. Yıldönümü ileilgili bildirgesi yayınlandı.

Detail
05 December 2022

Bunun Adı Çocuk Hakları İhlalidir

Melike Arıbaş'ın ayrıldığı nişanlısı tarafından öldürülmesiyle çocuk gelin tartışması yeniden gündeme geldi. İstanbul Barosu Çocuk Hakları Merkezi Başkanı Avukat Aşkın Topuzoğlu ve Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü, konuyu Cumhuriyet'e değerlendirdi.

Detail
28 November 2022

Meta Türkiye ve Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu StopNCII.org’u Türkiye’de Hayata Geçirdi

Meta Türkiye ve Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu izinsiz paylaşılan mahrem görüntüler dahil olmak üzere, zararlı içeriklerin yayılmasını engellemek için global çapta hizmet veren StopNCII.org’u Türkiye’de de hayata geçirdi.

Detail
28 November 2022

Kadıköy Belediyesi ile “Ev İçi Şiddet Acil Yardım Hattı“ İşbirliği Protokolü İmzalandı

Kadıköy Belediyesi ile Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF) arasında ‘Ev İçi Şiddet Acil Yardım Hattı’ projesi için iş birliği protokolü imzalandı.

Detail
28 November 2022

UN Women Türkiye, Yakın Partner Şiddetine Karşı Sesini Yükseltenleri Gazhane’de Bir Araya Getirdi

UN Women Türkiye, yakın partner şiddetine karşı sesini yükseltenleri Gazhane’de bir araya getirdi. Etkinliğin moderatörlüğünü, UN Women Türkiye İyi niyet Elçisi Demet Evgar yaptı.

Detail
28 November 2022

AYDEM'den Kadına Şiddete Faturalı Farkındalık

AYDEM Perakende ve Gediz Perakende, Birleşmiş Milletler (BM) tarafından küresel ölçekte düzenlenen '16 Günlük Aktivizm - Kadınlara Yönelik Şiddete Son Kampanyası' kapsamında farkındalık için elektrik faturalarında Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Acil Yardım Hattı'nın iletişim bilgilerine yer verdi.

Detail