أخبار

14 ديسمبر 2022

2022 ARALIK 1.HAFTA KAMUOYU BİLDİRİSİ YAYINLANDI

6 yaşında bir çocuk. 6 Y-A-Ş-I-N-D-A ! Hangi vicdan, hangi ahlak, hangi akıl, hangi din 6 yaşındaki bir çocuğun evlendirilmesini kabul eder? Bu apaçık çocuk istismarıdır. Hiçbir koşulda normalleştirilemez, görünmez kılınamaz, cezasız bırakılamaz.

التفاصيل
11 ديسمبر 2022

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu’ndan Bakan Yanık’a İstifa Çağrısı

Hiranur Vakfı'nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel'in kızının 6 yaşındayken istismara uğradığının ortaya çıkmasının ardından, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF), Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık’ı istifaya davet etti.

التفاصيل
11 ديسمبر 2022

İstismar Soruşturmasında 'Ağır İşleyen' Sürece Tepki

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF) Başkanı Canan Güllü, Hiranur Vakfı’nda yaşanan ve Türkiye’nin gündemine oturan cinsel istismarı değerlendirdi.

التفاصيل
11 ديسمبر 2022

Türkiye Lanetledi! ‘Kabul edilemez, affedilemez’

İsmailağa Cemaati’nde H.K.G.’nin 6 yaşındayken, 29 yaşındaki Kadir İstekli ile ‘evlendirilerek’ yıllarca cinsel istismara maruz kalmasının ortaya çıkması sonrası Türkiye ayağa kalktı. Yıllarca süren istismarın ‘kabul edilemez ve affedilemez’ olduğu vurgulanırken, istenen cezalar da ortaya çıktı.

التفاصيل
11 ديسمبر 2022

Balçova'da Yerel Eşitlik Eylem Planı'na Meclisten Onay Çıktı

Balçova Belediyesi Yerel Eşitlik Eylem Planı, 5 Aralık Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verildiği güne denk gelen aralık ayı belediye meclis toplantısında kabul edildi.

التفاصيل
11 ديسمبر 2022

2022 Kasım Ayı Kadın Cinayetleri Verileri Yayınlandı

2022 Kasım ayı kadın cinayetleri verileri yayınlandı. Kasım ayında 21 ilden 32 kadın katledildi.

التفاصيل