أخبار

21 ديسمبر 2022

TKDF'den Aile Bakanlığı'nın 'Manisa' Açıklamasına Yanıt: Çocuğun En Temel Hakları Bizzat Devlet Eliyle İhlal Edilmekte

"Çocuğun en temel hakları bizzat devlet eliyle ihlal edilmekte. Bahsi geçen basın açıklaması, yaşanılan gerçeklikler ve kurumumuzun elindeki bilgi, belge ve sürece dair tanıklıklarımızla uyuşmamaktadır."

التفاصيل
16 ديسمبر 2022

Kadın Örgütleri, Aile ve İçişleri Bakanı’nın Ankara’da Katıldığı “Kadına Yönelik Şiddet İzleme Komitesi 2022 Yılı Toplantısı”nı Protesto Etti

Kadın örgütleri, Aile ve İçişleri Bakanı’nın Ankara’da katıldığı “Kadına Yönelik Şiddet İzleme Komitesi 2022 Yılı Toplantısı”nı protesto etti. Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF) Başkanı Canan Güllü, “Ulusal ve uluslararası düzenlemelere göre çocuğun korunmasından birinci derecede sorumlu olan Derya Yanık’ın bu görev ve sorumluluklarının gereğini yerine getirememesi nedeniyle kendisini bir kez daha acilen istifaya çağırıyoruz.

التفاصيل
16 ديسمبر 2022

2 Milyon Genç Kadından İz Yok

Tarikattaki çocuk istismarı sonrası gözler bir kez daha kadın haklarında. Tıpkı H.K.G. gibi ülkede 866 bin kız çocuğu eğitimden uzak. 15-24 yaş grubundaki 2 milyonu aşkın genç kadın ise ne eğitimde ne de istihdamda.

التفاصيل
16 ديسمبر 2022

Dezavantajlı Gruplar İçinde Gösterdiğiniz Kadınlar Bu Toplumun Yarısını Oluşturuyor

Bodrum’da Sürdürülebilir Enerji ve İklim Eylem Planı programında “Kimseyi Geride Bırakmamak” başlıklı oturumda konuşan Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü, Türkiye’de kasım ayı sonu itibariyle 349 kadının katledildiği sürecin ana nedeninin kadın politikasızlığı olduğunu ve toplumsal cinsiyet eşitsizliği üst başlığından kaynaklandığını söyledi.

التفاصيل
14 ديسمبر 2022

Ankara’ya Göre Duruşma Tarihi Öne Çekilmeli

Bu ülkede ahlakı, vicdanı, kalbi, çoluğu çocuğu, içinde gerçekten Allah korkusu olan herkesin günlerdir canı yanıyor. Nedeni İsmailağa’ya bağlı Hiranur Vakfı’ndaki istismar, yani 6 yaşındaki H.K.G.’nin evlendirilmesiyle başlayan sayısız sapkınlık iddiaları!

التفاصيل
14 ديسمبر 2022

2022 ARALIK 1.HAFTA KAMUOYU BİLDİRİSİ YAYINLANDI

6 yaşında bir çocuk. 6 Y-A-Ş-I-N-D-A ! Hangi vicdan, hangi ahlak, hangi akıl, hangi din 6 yaşındaki bir çocuğun evlendirilmesini kabul eder? Bu apaçık çocuk istismarıdır. Hiçbir koşulda normalleştirilemez, görünmez kılınamaz, cezasız bırakılamaz.

التفاصيل