News

04 November 2022

Nilüfer Belediyesi ile “Ev İçi Şiddet Acil Yardım Hattı“ İşbirliği Protokolü İmzalandı

Bursa Nilüfer Belediyesi ile Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu kadına yönelik şiddete karşı güçlerini birleştirdi. İmzalanan “Acil Yardım Şiddet Hattı” protokolüyle birlikte kadına yönelik şiddetin önlenmesine karşı ortak mücadele edilecek.

Detail
04 November 2022

İmam Konakçı’ya Kadınlardan Tepki: Şiddet din üzerinden meşrulaşıyor

Yargı imam Halil Konakçı’nın, kadınları hedef alan sözlerini ‘ifade özgürlüğü’ olarak değerlendirdi. Kadınlar, “Şiddet din üzerinden meşrulaştırılıyor, kadınlar için tehlike saçıyorlar” dedi.

Detail
02 November 2022

2022 KASIM 1.HAFTA KAMUOYU BİLDİRİSİ YAYINLANDI

Kadınlar olarak Cumhuriyetin ve Laikliğin önemini çok iyi biliyoruz. Kadınların eşitlik ve özgürlük mücadelesi, demokrasi, laiklik, çağdaşlık ilkeleriyle bezenmiş Cumhuriyetle hayat bulur. Yaşasın Cumhuriyet! Yaşasın kadınların Eşitlik ve Özgürlük Mücadelesi!

Detail
02 November 2022

Canan Güllü: İran'ın Birleşmiş Milletler Kadının Statüsü Komisyonu'nda bulunması tüm kadınlara hakarettir

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF) Başkanı Canan Güllü, İran’ın Birlemiş Milletler (BM) Kadının Statüsü Komisyonu’ndan çıkarılması talebiyle BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’e mektup yazdı. Güllü mektubunda, “Uluslararası toplum ve insan hakları izleme mekanizmaları, İran İslam Cumhuriyeti'nin Birleşmiş Milletler Kadının Statüsü Komisyonu'nda bulunmasına şiddetle karşı çıkıyor ve İran'ın komisyondan ayrılması için birlik oluşturuyor. İranlı kadınlar başta olmak üzere, İran'ın bu komisyonda bulunması tüm kadınlara hakarettir” dedi.

Detail
01 November 2022

2022 Eylül Ayı Kadın Cinayetleri Verileri Yayınlandı

2022 Eylül ayı kadın cinayetleri verileri yayınlandı. Eylül ayında 24 ilden 36 kadın katledildi.

Detail
30 October 2022

Türk Kadınlar Konseyi Derneği'nden Adıyaman İlköğretim Eğitim Kurumu'na Yardım

Türk Kadınlar Konseyi Derneği Elazığ Şubesi, Adıyaman Yukarı Nasırlı Köyü İlkokulu öğrencilerine talepleri üzerine yardımda bulundu.

Detail