News

21 October 2022

Ortadoğu'da Din Baskısının Sonuçları Görüldükçe Türkiye'de Laikliği Benimseyenler Artıyor: Atatürk Devrimleri Dincilerin Korkusu

İran’daki kadın eylemleri, kadının toplumdaki yeri kadar İslami açıdan da tartışma yarattı. Bazı kesimler İran’daki rejimin “gerçek İslamı yansıtmadığını” savunurken bazı kesimler de İran ile Türkiye arasındaki dini yaklaşım farkına işaret ediyor.

Detail
21 October 2022

Konyaaltı Belediyesi ile “Ev İçi Şiddet Acil Yardım Hattı“ İşbirliği Protokolü İmzalandı

Antalya Konyaaltı Belediyesi ile Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu arasında şiddete uğramış kadın ve çocukların daha hızlı bir şekilde hem hukuki hem de psikolojik destek almasını sağlayacak protokol imzalandı. Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, “Protokolümüz etkili bir şekilde Konyaaltı’nda yürütülecek. İnşallah bizim de bu çorbada bir tuzumuz olur. Biz, sonuna kadar şiddetin karşısında sizinle saf tutmaya devam edeceğiz” dedi.

Detail
21 October 2022

Soylu’nun ‘Faili meçhul kadın cinayeti yok’ Yanıtına İtiraz: Görmek istemiyor

İçişleri Bakanı Soylu’nun, "6284 sayılı Kanun kapsamında meydana gelen kadın cinayetlerinde faili meçhul olay bulunmamaktadır" yanıtına itiraz eden Canan Güllü, "İntihara sürüklemek de cinayet" dedi.

Detail
21 October 2022

Kadınlar, Medeni Kanun'da Yazan 'Eşitliği' Arıyor, 'Gerçek' Sorunlara Çözüm İstiyor

Atatürk Cumhuriyeti, tüm ülkelerden önce Türk kadınına haklarını verdi. Ancak son yıllarda kadın, yoksulluğun, saldırıların odağı oldu. Yaşam hakları için bile mücadele etmek zorunda bırakıldı.

Detail
19 October 2022

2022 EKİM 3.HAFTA KAMUOYU BİLDİRİSİ YAYINLANDI

DEMOKRASİ ÖZGÜRLÜKLERLE KORUNUR VE ÇOĞALIR, YASAKLARLA DEĞİL!

Detail
06 October 2022

ILO Office for Türkiye’s new report on Empowering Women Through Cooperatives offers strategy recommendations

Representing an output of ILO’s work to empower women through cooperatives and enable them to participate more in employment and cooperative management, the Report offers four distinct but complementary strategies formulated in the framework of analysis of problems and international good practices to support women’s active participation in cooperatives.

Detail