News

02 September 2022

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu’ndan Gülşen Açıklaması: Boyun Eğmeyeceğiz!

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü, "Kadın hareketi, hiçbir kadını yalnız bırakmadığı gibi Gülşen'in de yanında olacak, kutuplaşmaya karşı çıkacaktır. Boyun eğmedik, eğmeyiz!" ifadelerine yer verdi.

Detail
02 September 2022

'İşe geri döneceğim ama kreş fiyatları...'

Artan kreş ve bakıcı ücretleri, doğum izni biten kadınların iş hayatına dönmelerini zorlaştırıyor. Hem iş hayatından geri kalmak istemeyen hem de ailesinin geçimini sürdürebilmek isteyen genç anneler, eşlerinden ve aile büyüklerinden gördükleri destekle meslek hayatlarına devam edebiliyor.

Detail
02 September 2022

Hürriyet, Sosyal Belediyecilik Projelerini Fox TV'den Milyonlara Anlattı

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet Fox TV’de yayınlanan Çalar Saat programına konuk olarak İzmit’te kadına dair sosyal belediyecilik anlayışıyla faaliyete geçirilen örnek projeleri milyonlarca izleyiciye anlattı.

Detail
02 September 2022

Büyükşehir, YEEP'i Hayata Geçiriyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kamusal alanda tüm bireylerin hizmetlere eşit erişimini hedefleyen Yerel Eşitlik Eylem Planı'nı (YEEP) hayata geçiriyor.

Detail
02 September 2022

Ağustos'un İlk Üç Haftasında 12 Kadın Katledildi

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre Temmuz ayında 32 kadın ateşli silah, kesici alet, kimyasal maddeyle ve boğularak, yüksekten atılarak, darp edilerek erkekler tarafından katledildi. Ağustos ayının başından beri en az 12 kadın vahşice öldürüldü.

Detail
24 August 2022

TKDF Ev İçi Şiddet Acil Yardım Hattı Temmuz 2022 Veri ve Analiz Raporu

TKDF Ev İçi Şiddet Acil Yardım Hattı Temmuz 2022 Veri ve Analiz Raporu Yayınlandı

Detail