Bizden Haberler

25 Kasım 2021

Hürriyet’i Gururlandıran Kadın Çalıştayı Teşekkürü

İki günlük Kadın Çalıştayı’na ev sahipliği yapan ve başarılı kadın politikaları nedeniyle övgü alan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet'e tüm başkanlar ve yerel yöneticiler teşekkür etti.

Detay
25 Kasım 2021

Akıllı Telefonlar Şiddet Gören Kadınlara Ulaştırılıyor

Teknosa, Sabancı Vakfı ve Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu iş birliğiyle şiddet gören ve sesini duyurabileceği teknolojiye erişimi kısıtlı olan kadınları ihtiyaç duydukları akıllı telefonla buluşturmak üzere bu yıl başlatılan “Kadın için Teknoloji, Hepimiz için Dayanışma” kampanyası bağışlarla büyümeye devam ediyor.

Detay
25 Kasım 2021

Ayvalık 25 Kasım’a Hazır “Dün, Bugün, Yarın Kadına Şiddete Hayır!” Diyor

Ayvalık Belediyesi Kadın Danışma Evi, Kent Konseyi Kadın Meclisi, Ayvalık Kadın İnisiyatifi ve Kadının Sosyal Hayatını Araştırma ve İnceleme Derneği Ayvalık şubesi, 25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü nedeniyle konuya vatandaşların dikkatini çekmek, "Dün, Bugün, Yarın Kadına Şiddete Hayır!" demek için 25 Kasım 2021'de Ayvalık Cumhuriyet Meydanı’nda konuyla ilgili stand açıp, broşür dağıtacak.

Detay
25 Kasım 2021

Alanya Belediyesi kadına yönelik şiddetle mücale için protokol imzaladı

Alanya Belediyesi ile Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF) arasında 'Acil Yardım Hattı' işbirliği protokolü imzalandı. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve TKDF Genel Başkanı Canan Güllü arasında imzalanan protokolle TKDF'ye ulaşan acil yardım çağrıları Alanya Belediyesi Aile Kadın Destek Merkezi'ne yönlendirilecek.

Detay
18 Kasım 2021

Bu Kentte, Kadınlar Öldürülüyor ve Şiddet Görüyor

Bu kentte, kadınlar öldürülüyor ve şiddet görüyor... Aile İçi şiddet Acil Yardım Hattı'na akın ediyor...

Detay
18 Kasım 2021

Almanya Toplantıya Konuk Olacak

25 Kasım Kadın Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında Aile içi Şiddet Acil Yardım Hattı Protokolü'nü imzalayan belediyelerle yapılacak toplantıya ev sahipliği yapacak olan İzmit Belediyesi uluslararası bir konuğu da ağırlayacak.

Detay