Bizden Haberler

18 Kasım 2021

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu: İstanbul Sözleşmesi'nden Çekilme Kararı Alındıktan Sonra 200 Kadın Öldürüldü

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu, İstanbul Sözleşmesi'nden vazgeçilmesinin ardından artan kadın cinayetleri hakkında yaptığı açıklamada "Türkiye'nin çekilme kararını açıklamasının ardından 200 kadın öldürüldü. İstanbul Sözleşmesi'nden vazgeçmeyeceğiz" denildi

Detay
18 Kasım 2021

‘İstanbul Sözleşmesi’ Tepkisi: 200 Kadın Öldürüldü

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu, İstanbul Sözleşmesi'nden vazgeçilmesinin ardından yaşanan kadın cinayetleri hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Federasyon tarafından yapılan açıklamada, "Türkiye'nin çekilme kararını açıklamasının ardından 200 kadın öldürüldü. Bu vahim tablo bile İstanbul Sözleşmesi'nin önemini gözler önüne sermektedir. İstanbul Sözleşmesi'nden vazgeçmeyeceğiz" denildi.

Detay
18 Kasım 2021

En Çok İhbar Şiddet Gören Kadınlardan

Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı'na son 14 yılda gelen çağnlardan derlenen şiddet istatistiklerine göre, en çok şiddet bildirimi İstanbul, Ankara ve Gaziantep'ten gelirken; en yaygm şiddet türünün ise psikolojik şiddet olduğu kaydedildi.

Detay
17 Kasım 2021

2021 KASIM 3. HAFTA KAMUOYU BİLDİRİSİ AÇIKLANDI!

20 Mart 2021 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan İstanbul Sözleşmesi’nden bir gecede aniden vazgeçme kararı sonrası, ülkemizde yaşanan kadın cinayetleri, artan şiddet ve tecavüz konularında meydana gelen artışa sessiz kalmayacağız!

Detay
16 Kasım 2021

İzmit Belediyesi Kadına Yönelik Şiddete Karşı, Yerel Yönetimlere Ev Sahipliği Yapacak

İzmit Belediyesi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı Protokolünü imzalayan ve imzalama sürecini başlatan yerel yönetimlerin bir araya geleceği toplantıya ev sahipliği yapacak.

Detay
16 Kasım 2021

‘Evlilik için ehliyet’ Şiddeti Önler Mi?

TBMM Kadına Şiddeti Araştırma Komisyonu’nda getirilen ‘evlilik ehliyeti’ önerisi tartışma yarattı. Peki evlilik öncesi taraflardan kan testi gibi ‘psikolojik rapor, sabıka kaydı, şiddet eğilimi olup olmadığına dair belge’ istenmesi hukuka uygun mu, kadına şiddeti önler mi? Uzmanlar yanıtladı...

Detay