Bizden Haberler

10 Temmuz 2021

TKDF Başkanı Canan Güllü: İstismarın madde madde anlatılması çocuk pornografisini destekler.

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF) Başkanı Canan Güllü, Elmalı Davasında çocuğun yüksek yararı gözetilmeksizin, çocuğun istismarını anlatan görsellerin ve ifadelerin paylaşılmasından duyduğu rahatsızlığı ve kaygıyı halktv.com.tr’ye değerlendirdi.

Detay
10 Temmuz 2021

Canan Güllü: Hükümet eşitliği kabul etmiyorsa, biz de hükümeti kabul etmiyoruz

Türkiye, 1 Temmuz itibariyle İstanbul Sözleşmesi'nden çekiliyor. Konuyla ilgili halktv.com.tr'ye açıklama yapan TKDF Başkanı Canan Güllü, "İstanbul Sözleşmesi’ndeki 4 P ilkesi yerel eliyle yapmaya çalışacağız. Devletin yapamadığını ‘halk politikası’ olarak biz hayata geçireceğiz. Hükümet eşitliği kabul etmiyorsa, biz de hükümeti kabul etmiyoruz. İsyanımız ve mücadelemiz devam edecek" dedi.

Detay
10 Temmuz 2021

Kadınlardan Meclis’e çağrı: Cinsel istismar, ‘somut delil’ aranan suçların dışında tutulsun

Kadınlardan Meclis’e çağrı: "Cinsel istismar, ‘somut delil’ aranan suçların dışında tutulsun." 4. yargı paketine göre ‘cinsel saldırı’, ‘çocuğun cinsel istismarı’ gibi suçlarda da tutuklama için 'somut delil' aranacak. Kadın örgütleri istismarla ilişkili suçların kapsam dışı olmasını istiyor.

Detay
10 Temmuz 2021

Elmalı Davası’nda gözden kaçanlar

Antalya’nın Elmalı ilçesinde yaşanan ve tüm Türkiye’nin tepkisine yol açan iğrenç olayda bu iki talihsiz çocuk neden hâlâ devlet koruması altına alınmadı?

Detay
10 Temmuz 2021

Türkiye, İstanbul Sözleşmesi'nden 1 Temmuz'da çekiliyor, kadın örgütleri tepkili

Türkiye, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararıyla ilk imzacısı olduğu İstanbul Sözleşmesi'nden 1 Temmuz'da çekilmiş olacak. Kadın örgütleri, Danıştay'ın aldığı 'ret kararı'na da tepki gösterdi.

Detay
10 Temmuz 2021

Türkiye, İstanbul Sözleşmesi’nden resmi olarak ayrıldı

Türkiye, kamuoyunda İstanbul Sözleşmesi olarak bilinen ve kadına yönelik şiddeti önlemeyi amaçlayan uluslararası sözleşmeden resmi olarak ayrıldı.

Detay