Bizden Haberler

10 Temmuz 2021

Kadınlar kararlı: Direnç kırma eylemini tanımıyoruz

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzaladığı karar doğrultusunda Avrupa Konseyi, bugün Türkiye’yi İstanbul Sözleşmesi grubundan çıkardı. Sözleşmenin yürürlükten kalkmasına ilişkin Türkiye Kadın Dernekler Federasyonu Başkanı Canan Güllü ve Kadınlarla Dayanışma Vakfı Avukatı Arzu Aydoğan TELE1’e konuştu.

Detay
23 Mart 2021

İstanbul Sözleşmesi Yürürlüktedir.

20 Mart tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı’nın anayasal ve yasal dayanağı yoktur. Cumhurbaşkanına verilmiş olan bu onay işleminin öncelikle bir kanuna dayanması gerekir.

Detay
06 Mart 2021

Uluslararası Cesur Kadınlar Ödülü Canan Güllü'ye Verildi

Bu yıl 15.si takdim edilecek olan Dışişleri Bakanı Uluslararası Cesur Kadınlar Ödülü 31 yıldır kadınların insan haklarından faydalanabilmeleri için kararlı çalışmalar yürüten Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü’ye verildi.

Detay
30 Ocak 2021

Deniz Zeyrek: ‘Asrın lideri’ Erdoğan’ın 86 yaşındaki Asiltürk’ün kadın sorununa bakışından medet umduğu bir ortam

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bir süre önce ziyaret ettiği Saadet Partisi YİK üyesi Oğuzhan Asiltürk, Kudüs TV’de ‘Diyalog ve Uhuvvet’ programına katılmış, Erdoğan’la görüşmesine ilişkin açıklamalar yapmış. Asiltürk, İstanbul Sözleşmesi’yle ilgili bir soruya şu yanıtı vermiş:

Detay
29 Ocak 2021

Vefalı köpek 'Boncuk'a rengarenk kulübe

TRABZON'da, rahatsızlanan sahibi Cemal Şentürk'ü, tedavi gördüğü hastanenin giriş kapısında 5 gün boyunca beklemesiyle Türk halkının sevgisini kazanan, dünya basınında da geniş yer bulan 'Boncuk' isimli köpeğe kulübe hediye edildi.

Detay
29 Ocak 2021

Erkek erkeğe

İki yaşlı erkek siyasetçi karşılıklı oturup kadınlar hakkında konuşuyorlar. O sırada; binlerce kadın tacizle, yüzlercesi tecavüzle, onlarcası cinayetle karşı karşıya…

Detay