اخبار

17 فوریه 2022

KADINLAR YENİ NAFAKA DÜZENLEMESİNE KARŞI

KADINLAR YENİ NAFAKA DÜZENLEMESİNE KARŞI: "Boşanmaların mahkemelerden kaçırılması anlamına gelin, can güvenliği nasıl sağlanacak?"

جزئیات
17 فوریه 2022

BAROLAR VE KADIN ÖRGÜTLERİ, İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN VAZGEÇMEMEKTE KARARLI

Mersin Barosu ile birlikte baroların kadın hakları merkezleri, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu ve İstanbul Sözleşmesi Koordinasyon Kurulu üyeleri, İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmemekte kararlı olduklarını belirtmek ve toplumu sözleşmenin önemi hakkında bilgilendirmek amacıyla, her ayın birinci ve üçüncü Çarşamba günü sözleşme maddelerini kurumsal sosyal medya hesaplarında paylaşarak kamuoyunda farkındalık oluşturuyor.

جزئیات
17 فوریه 2022

AİLE İÇİ VE KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE BÜRO AMİRLİĞİ UYGULAMASI: “DEVLET BELKİ ELİMDEN TUTAR' DİYEN KADINA ‘BURADA AMİRLİK YOK’ DENİYOR”

Kadın hakkı savunucuları, İçişleri Bakanlığı’nın 2015 yılında başlattığı Aile İçi ve Kadına Karşı Mücadele Büro Amirlikleri uygulamasında, büro sayısının yeterli olmadığına dikkat çekti. Türkiye Kadın Dernekleri Fedarasyonu Başkanı Canan Güllü, “Devlet belki elimden tutar’ diyerek koşarak gelen kadına ‘Burada büro amirliği yok’ diyerek bir taraflara göndermek akılla ilgili bir sorunu yansıtıyor” dedi.

جزئیات
16 فوریه 2022

2022 ŞUBAT 3. HAFTA KAMUOYU BİLDİRİSİ YAYINLANDI

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN VAZGEÇMEME KARARLILIĞIMIZI her ayın 1. ve 3. Çarşamba günü Sözleşme maddelerini paylaşarak kamuoyunu bilgilendireceğimizi, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu, İstanbul Sözleşmesi Koordinasyon Kurulu üyeleri Baroların Kadın Hakları Merkezleri, Kurulları ve Komisyonları olarak bildirmiştik.

جزئیات
14 فوریه 2022

TKKD Elazığ Şubesi, Okullara Desteğini Sürdürüyor

Üye derneğimiz Türk Kadınlar Konseyi Derneği Elazığ Şubesi okullara destek vermeye devam ediyor.

جزئیات
13 فوریه 2022

Ankara Rotary Klubü'nden Candan ve Güllü'ye ödül

Ankara Rotary Kulubü Meslek Başarı Ödülü TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan'a; Meslek Hizmet Ödülü de Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü'ye verildi.

جزئیات