اخبار

14 ژانویه 2022

'Sadece erkeklerin eğitilmesi yetmez!'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında bu yıl yeni bir uygulama başlattıklarını belirterek, "Bu yıl hedefimiz erkekler. Adım adım Türkiye'deki bütün erkeklere aile içi ve kadına karşı şiddet konusunda neler yapmamaları lazım geldiğini anlatan, kolluk birimlerimizle girilmedik yer bırakmayacağımız bir çalışma var. El birliğiyle çok önemli adımlar atacağız" demişti.

جزئیات
12 ژانویه 2022

EV İÇİ ŞİDDET ACİL YARDIM HATTI ARALIK 2021 VERİLERİNİN ANALİZİ

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Ev İçi Şiddet Acil Yardım Hattı Aralık 2021 Raporu

جزئیات
07 ژانویه 2022

Fransa, kadın cinayeti sayısının en yüksek olduğu Avrupa ülkelerinden biri olmaya devam ediyor

Fransa, kadın cinayeti sayısının en yüksek olduğu Avrupa ülkelerinden biri olmaya devam ediyor. Her üç günde bir en az bir kadının partneri veya eski sevgilisi tarafından öldürüldüğü tahmin edilmektedir.

جزئیات
05 ژانویه 2022

2022 OCAK 1.HAFTA KAMUOYU BİLDİRİSİ YAYINLANDI

Her gün giderek artan kadın cinayetleri, kadına şiddet vakaları, kadın hakları ihlalleri vahim boyutlara ulaşmıştır. Yüksek sesle bir kez daha haykırıyoruz. İSTANBUL SÖZLEŞMESİNDEN, HAKLARIMIZDAN VE HAYATLARIMIZDAN VAZGEÇMİYORUZ!

جزئیات
05 ژانویه 2022

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu: 2021 yılında 367 kadın öldürüldü

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu'nun tuttuğu kadın cinayetleri istatistiğine göre son 1 yılda 367 kadın, erkekler tarafından öldürüldü.

جزئیات
05 ژانویه 2022

365 gün 367 ölüm! Tablo değişmedi

Türkiye'de kadına yönelik şiddet bitmek bilmiyor. Geride bıraktığımız 2021'de en az 367 kadın, maruz kaldığı erkek şiddeti nedeniyle hayatını kaybetti. Cinayetlerin kanıksandığını belirten kadın hakları savunucuları ise, 'Yasaların etkin uygulanmaması erkekleri cesaretlendiriyor' diyor.

جزئیات