اخبار

11 دسامبر 2021

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu’nda ‘Feminist Akademi’ kuruldu

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu, ‘Feminist Akademi’yi kurdu. Akademi ile cinsiyete duyarlı veri üretmek, feminist harekete bilgi ve belge sağlamak, katılımcı demokrasiyi güçlendirmek amaçlanıyor.

جزئیات
11 دسامبر 2021

Türkiye’de Feminist Akademi Kuruldu

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF) bünyesinde ABD Ankara Büyükelçiliği’nin maddi katkısıyla Feminist Akademi kuruldu. Feminist Akademi ile toplumsal cinsiyete duyarlı veri üretilerek, bu alandaki eksikliklerin giderilmesi amaçlanıyor.

جزئیات
11 دسامبر 2021

İÇİŞLERİ'NİN KADIN CİNAYETİ VERİLERİNİ DEĞERLENDİREN TKDF BAŞKANI GÜLLÜ: "ŞİDDETİ GİZLEME ADINA SORUMLULUK DUYDUKLARI İÇİN AÇIKLAMIYORLAR"

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu'nun (TKDF) "Feminist Akademi" projesinin tanıtımında konuşan Canan Güllü, İçişleri Bakanlığı'nın kamuoyu ile paylaşmadan kadına şiddet verilerini toplamaya başladığını söyledi. Güllü, "Sanırım bir doğru yol var ama açıklanması noktasında hala kadına şiddeti gizleme adına sorumluluk duydukları için açıklamıyorlar" dedi.

جزئیات
11 دسامبر 2021

FB-GS kadın derbisi | Skoru bırak, mesaja bak

7 Aralık’ta oynanan FB - GS dostluk maçının 7-0’lık skoru yerine maçtan gelen karelere ve maçın mesajına odaklanmak gerek. Kadına şiddete karşı farkındalık yaratmak için oynanan maçta rakip oyuncuların yan yana seyirciyi selamlarken verdiği resmin erkek versiyonu lazım

جزئیات
11 دسامبر 2021

Altın Kelebek sponsoru Pantene'in açıklaması tepki çekti

Altın Kelebek sponsoru Pantene'in açıklaması tepki çekti: 'Etkinliğe bundan sonra destek olmayacağız diyebilirlerdi'

جزئیات
11 دسامبر 2021

“Şiddettin olmadığı bir Ataşehir için çalışıyoruz”

Ataşehir Belediyesi ve Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu arasında, şiddete uğrayan kadınlara destek olmak ve federasyon bünyesinde hizmet veren “Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı”nı Ataşehir’de yaygınlaştırmak üzere bir protokol imzalandı.

جزئیات