اخبار

05 دسامبر 2021

Kadın cinayeti haberlerinde nelere dikkat edilmeli?

TGC Kadın Gazeteciler Komisyonu 25 Kasım dolayısıyla yaptığı toplantıda "Toplumsal Cinsiyet Eşitlikçi Haber Kılavuzu"nu bir kez daha hatırlattı.

جزئیات
05 دسامبر 2021

Kadınlar En Çok Evlerinde Şiddete Uğruyor

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF) Başkanı Canan Güllü kadınların en çok, evlerinde ve en yakınlarındaki erkeklerin (eşleri veya diğer aile bireyleri) şiddetine uğradığını söyledi. Mağdurlar arasında bebek de var, yaşlı da. Eşler yüzde 60,4 oranla saldırganlar içerisinde en geniş grubu oluşturuyor.

جزئیات
05 دسامبر 2021

TGC: Şiddet haberlerini değil, şiddeti engellemeliyiz

TGC “Medyada Kadına Yönelik Şiddet Haberleri ve Sorunlar” Toplantısı 24 Kasım’da Basın Müzesi’nde yapıldı. Toplantıda İstanbul Sözleşmesi’nden Türkiye’nin çekilmesinin ardından toplumun her kesiminde şiddetin sistematik hale geldiğine dikkat çekildi.

جزئیات
03 دسامبر 2021

EV İÇİ ŞİDDETİ ÖNLEME ÇALIŞTAYI SONUÇ BİLDİRGESİ

AİLE İÇİ ŞİDDET ACİL YARDIM PROTOKOLÜ İMZA TÖRENİ EV İÇİ ŞİDDETİ ÖNLEME ÇALIŞTAYI SONUÇ BİLDİRGESİ

جزئیات
02 دسامبر 2021

2021 ARALIK 1. HAFTA KAMUOYU BİLDİRİSİ

20 Mart 2021 tarihinde Resmi Gazete'de yayınlanan İstanbul Sözleşmesi’nden bir gecede aniden vazgeçme kararı sonrası, ülkemizde yaşanan kadın cinayetleri, artan şiddet ve tecavüz konularında meydana gelen artışa sessiz kalmayacağız!

جزئیات
25 نوامبر 2021

“Kadın için Teknoloji, Hepimiz için Dayanışma” Kampanyası Devam Ediyor

Şiddet gören ve sesini duyurabileceği teknolojiye erişimi kısıtlı olan kadınları ihtiyaç duydukları akıllı telefonla buluşturmak amacıyla başlatılan ‘Kadın için Teknoloji, Hepimiz için Dayanışma’ kampanyası bağışlarla büyümeye devam ediyor.

جزئیات