اخبار

13 فوریه 2022

Kadın Cinayetlerine İntihar Süsü Verilmeye Çalışılıyor

2022’nin ilk ayında 28 kadın, şüpheli biçimde can verdi. Melike Şahin, Adile Kılınç ve Şevval Abanoz’un ölümleri “yüksekten düşme” olarak kaydedildi. Şule Çet de 20. kattan atılarak katledilmiş, ölümüne intihar süsü verilmeye çalışılmıştı.

جزئیات
13 فوریه 2022

Denizli'de Acil Yardım Hattı Protokolü imzalandı

Bozkurt Belediyesi’nce ‘Cumhuriyet Kadınları Buluşması’ düzenlendi. Buluşmada ayrıca Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü ile “Kadın Acil Yardım Hattı” protokolü imzalandı.

جزئیات
13 فوریه 2022

Israrlı takip: 'Kadınların hayatı tehlikede, önlem alınmalı'

Son günlerde birçok kadın sanatçının tacize maruz kaldığını açıklaması "ısrarlı takip" konusunu yeniden gündeme getirdi. Kadın hakları savunucuları, eylemin suç olarak kabul edilmesini istiyor.

جزئیات
13 فوریه 2022

Kadına yönelik şiddetin son kurbanı Gülendam oldu…

Antalya'da Azra Gülendam Haytaoğlu'nun da öldürülmesinin ardından kadın hakları için mücadele eden Canan Güllü ve Avukat Hülya Gülbahar, kadın cinayetlerinde son süreçte öldürme biçimlerindeki şiddetin ve vahşetin de arttığını iddia etti.

جزئیات
13 فوریه 2022

Uzmanlar, Esra Erol’un televizyon programında yaşananları değerlendirdi

Programında bir genç kızı canlı yayında ifşa eden Esra Erol, tepki çekti. Uzmanlar, bu durumun insan hakları ihlali olduğunu söyledi.

جزئیات
02 فوریه 2022

2022 ŞUBAT 1. HAFTA KAMUOYU BİLDİRİSİ YAYINLANDI

İstanbul Sözleşmesi Koordinasyon Kurulu üyeleri Baroların Kadın Hakları Merkezleri, Kurulları ve Komisyonları olarak bildirmiştik. Bu amaçla yüksek sesle İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmeme kararlılığımızı bir kez daha haykırıyoruz.

جزئیات