اخبار

05 ژانویه 2022

2021 | Eril tahakküme karşı feminist mücadele!

Kadınlar, 2021'e pandemi koşullarında erkek şiddeti ile mücadele ile başladı, İstanbul Sözleşmesi’ni savundu. Yılı, eşitsizliklere karşı protestolarla bitiren kadınlardan, 2022'ye mesaj net: “Eşitlik mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz.”

جزئیات
05 ژانویه 2022

Zeytinköy’de uygulanan ‘Ailemle Güçlüyüm’ projesi sona erdi

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği (TÜKD) Antalya Şubesi’nin Zeytinköy’de uyguladığı ‘Ailemle Güçlüyüm’ projesi kapanış töreninde, 8 yıl önce mülkiyet sorunlarıyla suç örgütlerini manipülasyonuna açık halde bulunan bölgenin, bugün fiziki ve sosyo-kültürel olarak başka bir yer olduğunu söyledi.

جزئیات
05 ژانویه 2022

Habermetre, "Toplumsal Cinsiyet Eşitliği" medya yansımalarını raporladı

Dijital Medya Takip ve Raporlama ajansı Habermetre'nin araştırmasına göre, Kasım ve Aralık aylarında "Toplumsal Cinsiyet Eşitliği", "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele", "Kadın İstihdamı" ve "Kadın Girişimciliği Destekleri" gibi konularda markaların iletişim çalışmalarında artış görüldü.

جزئیات
05 ژانویه 2022

Foça Belediyesi Kadın Danışma Merkezi açıldı

Foça Belediyesi Kadın Danışma Merkezi'nin açılışı, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü’nün katılımıyla yapıldı.

جزئیات
02 ژانویه 2022

33 bin çalışana “toplumsal cinsiyet eşitliği” eğitimi

Zorlu Holding, biyolojik ve toplumsal cinsiyet konusunda tüm çalışanlarını kapsayan çalışmalar yürütürken bir yandan da kadın çalışan ve yönetici oranını artırıyor.

جزئیات
29 دسامبر 2021

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği 72 yaşında!

1949 yılının aralık ayında Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk ve önder üniversite mezunu kadınları tarafından kurulan, kurucu üyeleri arasında Süreyya Ağaoğlu, Sara Akdik, Şevket Fazıla Giz, Nüzhet Gökdoğan gibi isimlerin yer aldığı Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği (TÜKD), 72. yaşını kutladı.

جزئیات