فعالیت ها

20 دسامبر 2023

Laik, Bilimsel Eğitimden Vazgeçmiyoruz

Laik, Bilimsel Eğitimden Vazgeçmiyoruz

جزئیات
25 اکتبر 2023

ILO EĞİTİM ÇALIŞTAYI ANKARA’DA DÜZENLENDİ

ILO EĞİTİM ÇALIŞTAYI ANKARA’DA DÜZENLENDİ

جزئیات
12 اکتبر 2023

11 EKİM DÜNYA KIZ ÇOCUKLARI GÜNÜ

11 Ekim Günü, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından, kız çocuklarının güçlenmesini sağlamak, çocuk haklarından yararlandırmak ve dünya çapında kızların karşılaştığı zorluklara dikkat çekmek için 2011 yılının Aralık ayında “Dünya Kız Çocukları Günü” olarak kabul edilmiştir.

جزئیات
04 اکتبر 2023

KADIN HAKLARINI KORUMA DERNEĞİ GENEL MERKEZİ BASIN AÇIKLAMASI

Türk kadını ATA'sına minnettardır.

جزئیات
21 نوامبر 2022

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Acil Yardım Hattı Çalıştayı Sonuç Bildirgesi Yayınlandı

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Kadın İstihdamı, Kadına Yönelik Şiddet, Kadın Çalışmaları Çalıştayı ve İmza Töreni Sonuç Bildirgesi yayınlandı. Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF) tarafından ilki 18-20 Kasım 2021 tarihlerinde İzmit Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Eşitlik Yerelde Başlar” çalıştay serisinin ikincisi 17-19 Kasım 2022 tarihinde Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

جزئیات
17 اوت 2022

Eşitlik Yerelde Başlar: Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Çalıştayı Kitap Lansmanı

Eşitlik Yerelde Başlar. Yerelden politika üreterek sorunları çözeriz. Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Çalıştayı Kitap Lansmanı 15 Ağustos 2022 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşti.

جزئیات
01 جولای 2022

C190 Çalışma Yaşamında Şiddet ve Tacizin Ortadan Kaldırılması: Değişimin Öncüleri

TKDF olarak İLO'nın ITC ekibi tarafından verilen; "C190 Çalışma Yaşamında Şiddet ve Tacizin Ortadan Kaldırılması: Değişimin Öncüleri" için eğitim sürecimizi tamamladık. Hazırız artık!

جزئیات
26 ژوئن 2022

Finlandiya Büyükelçiliği Basın ve Kamuoyu Duyurusu

"Finlandiya Büyükelçiliği olarak Türkiye'de sivil toplumu destekliyoruz. Medyada ve sosyal medyada sık sık dile getirilen Finlandiya Büyükelçiliği'nin Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu'na 1 Milyon Euro ya da TL hibe ettiği iddiaları gerçek değildir."

جزئیات
24 ممکن است 2021

TOLERE EDEMEYIZ!

İstanbul Sözleşmesi’nden imza çektiğimiz şu günlerde hala şiddeti tanımlamaya yönelik laf kalabalığı olarak gördüğümüz bir sunum yapmış Sayın Aile Bakanı. Şiddet oranları için “tolere edilebilir“ demiş.

جزئیات
26 مارس 2021

#istanbulsözleşmesiyaşayacak

Artık yüzlerce insan biliyor ki; 20 Mart tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı’nın Anayasal ve yasal dayanağı yoktur. İstanbul Sözleşmesi Yürürlüktedir. #istanbulsözleşmesiyaşayacak diyerek başlattığımız bilinçlendirme kampanyamız sürüyor.

جزئیات
27 فوریه 2021

Acil Yardım Hattı Uygulaması ile İhtiyaç Duyduğun Her An Seninleyiz.

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF) 45. yılında Acil Yardım Hattı Uygulaması ile ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda olacak.

جزئیات
20 فوریه 2021

Şiddet Mağduru Kadınlara Teknoloji Desteği

Şiddet mağduru kadınlar teknoloji ile sesini duyuracak.

جزئیات
10 دسامبر 2020

Uluslararası Cesur Kadınlar Ödülü

TKDF Başkanı Canan Güllü Uluslararası Cesur Kadınlar Ödülü’ne aday gösterildi.

جزئیات
19 اکتبر 2020

Teknosa; Teknolojinin Gücü Paneli ile Dijital Topuklar Zirvesi'nde

'Kadın için Teknoloji' projesiyle kadınların dijital okur-yazar olmasına 13 yıldır destek veren Teknosa, Türkiye'nin ilk ve tek dijital kadın zirvesi Dijital Topuklar'a katılıyor.

جزئیات